Svetovni pokal v Nimesu

Tradicionalno je v tretjem vikendu v januarju potekal dvoranski svetovni pokal v Francoskem mestu Nimes. Na največjem turnirju v Evropi je tekmovalo tudi 5 tekmovalcev našega kluba.

V Nimesu sta prvič tekmovala oba mladinca, Maj Brezovnik in Tinkara Hojnik. Maj je z osebnim rekordom 544 zasedel 43. mesto, Tinkara Hojnik pa 58. mesto.

Edini naš predstavnik s sestavljenim lokom Marjan Fišer je med veterani zasedel 48. mesto. Omembe vredna pa je uvrstitev najboljšega Slovenca s sestavljenim lokom, Tima Jevšnika (LK Gornji grad). Med člani SL se je prebil vse do malega finala, kjer je moral priznati premoč.

V članski kategoriji sta tekmovala Miha Zadravec z golim lokom in Sergej Podkrajšek. Miha je prav tako tekmoval prvič v svetovnem pokalu in je zasedel 55. mesto. Že sedmo leto zaporedoma pa je na strelni linij v Nimesu stal Sergej, ki je po nekaj težavah končal tekmovanje na 97. mestu. Bistveno bolje je streljal na sekundarnem turnirju, kjer je zasedel 33. mesto.